חנויות אופנה בתל אביב

בדף זה המידע הטוב ביותר שתוכלו לקבל על חנויות אופנה בתל אביב. 
חנויות אופנה לפי רחובות
אופנה לפי נושא
התמצאות בתל אביב

אם אתם לא תל אביבים ואתם קצת הולכים לאיבוד בעיר, מה שכתוב כאן הוא בשבילכם.
מי שלא מכיר את תל אביב יכול לחשוב שתל אביב זו עיר גדולה. אבל האמת שהחלק המעניין בתל אביב הוא קטן, כל מה שמעניין בעיר נמצא קרוב אחד לשני ורק צריך ללכת בכיוון הנכון ולא ללכת לאיבוד.

צפון תל אביב – כל מה שנימצא מצפון לירקון הוא לא מעניין לא מבחינת אופנה/ קניות – תמצאו שם בנייני מגורים + קניון רמת אביב.

נשארנו עם מרכז תל אביב ודרומה. אתחיל במרכז.

הנקודה הטובה ביותר להסביר על תל אביב היא צומת הרחובות אלנבי – שינקין – המלך ג'ורג' – שוק הכרמל – נחלת בנימין. אני מניח שהשמות האלו מוכרים לכם וזה ממחיש כמה המקום הקטן אם חצי מהרחובות המרכזיים של העיר נפגשים בנקודה אחת.

מה תוכלו למצוא ברחובות הללו (בסוף הדף הסבר איך להגיע לנקודה הזו והיכן לחנות) :
שינקין – בתחילת הרחוב חנויות בגדים בקו צעיר, בהמשך הרחוב בגדי מעצבים.
אלנבי – בסביבת הצומת מספר חנויות בגדים זולות, בעיקר לנשים. בגדים במחירים של 20-60 שקלים.
המלך ג'ורג' – זו העיר הישנה של תל אביב. חנויות בגדים יחד עם פיצוציות, אביזרי אמבטיה, מכונות תפירה ומזון מהיר.
נחלת בינימין – להערכתי מרכז 80% מחנויות הבדים בארץ. תוכלו למצוא בעיקר בדים זולים וגם קצת בדים מיוחדים כגון בדי פרווה, בדים לשמלות כלה ובדים עם עיטורים שונים.
שוק הכרמל – בהתחלה כולל חנויות בגדים זולות + חנויות צעצועים ולאחר מיכן פירות וירקות. אל תצפו למשהוא מיוחד. זהוא רחוב בודד וקטן יותר ממרבית השווקים בארץ.
שוק בצלאל – דקה הליכה מהצומת. בסטות של בגדים.

לאן ממשיכים מהצומת ?

  1. במרחק 5 הליכה דקות מהצומת המדוברת תגיעו לרחוב בן יהודה. אין שם הרבה דברים היום. ברחוב חנויות בולים וחנויות שטיחים של פעם.
  2.  5 דקות מהצומת נמצא הים.
  3. אם אתם רוצים להגיע לנמל תל אביב (חנויות בגדים, בתי קפה ומסעדות) התחברו לטיילת ולכו לאורכו כ -30 דקות.
  4. 10 דקות הליכה מהצומת לאורך רחוב המלך ג'ורג' תגיעו לדיזנגוף סנטר ותחילת אזור החנויות של דיזנגוף.
  5.  לאורך כל רחוב דיזנגוף חנויות בגדים ומעצבי אופנה, מהקצה עד הקצה בערך 50 דקות הליכה. בסוף דיזנגוף נימצא פארק הירקון – פארק יפה במיוחד. סמוך לפארק נימצא נמל תל אביב.
  6. מתחם בזל – לפני סוף דיזנגוף פנו ימינה לרחוב ז'בוטינסקי. במרחק של 5 דקות הליכה (ומשמאלכם) תגיעו למתחם בזל. מתחם בזל הוא משהוא שהוא קצת יותר ממרכז שכונתי של חנויות בגדים, מתנות וחנויות נוספות.
  7. הליכה קצרה ממתחם בזל, ואתם ברחוב אבן גבירול. ברחוב זה נמצאת כיכר רבין. בצד המערבי של הכיכר מתפתח מתחם נחמד ואינטימי של חנויות בגדים ועודפים (גרטרוד עודפים, קום איל פו עודפים).
  8. 15 דקות הליכה מהנקודה הזו באבן גבירול לאורך רחוב ז'בוטינסקי ואתם בכיכר המדינה. תמצאו שם בגדים יקרים ומותגים מפורסמים. מבחינת החזות של הכיכר – המקום מאכזב. הכיכר סתמית.
 

הגעה וחניה בתל אביב

באופן כללי אני מתקשה להאמין שתמצאו מקום חניה (ליד המדרכה) במרכז תל אביב. אם החלטתם להתחיל את הסיור בתל אביב בצומת המדוברת השכונה הנוחה לחניה בתל אביב היא שכונת גאולה (רחובות גאולה, הרב קוק, יונה הנביא) בשכונה זו תוכלו למצוא מגרשי חניה הגובים 15-20 שקלים ליום שלם. בשאר העיר המחיר בחניונים הוא 6-10 שקל לשעה. כמו כן השכונה נוחה יחסית לחניה בצמוד למדרכה.
אם אתם מגיעים מהדרום לשכונת גאולה – רדו במחלף קיבוץ גלויות וסעו מערבה לכיוון הים, סעו הרבה ותגיעו לשדרות ירושלים (הנמצאת ביפו, סמוך מאוד לשוק הפשפשים, סמוך לים). פנו ימינה ואחרי 2 דקות נסיעה תראו מצד שמאל את הים ומצד ימין את שכונת גאולה. הסימן הבולט של גאולה הוא מגדל האופרה.
אם אתם מגיעים מהצפון לשכונת גאולה –  1) ניתן להתחבר באותה צורה דרך נתיבי איילון.
2) למגיעים מכביש חיפה תל אביב ניתן להמשיך על דרך נמיר עד שמגיעים לרחוב / צומת רוקח. בצומת לפנות ימינה לכיוון הים ואתם תתחברו באופן טבעי לרחוב הירקון.

הגעה באוטובוס רכבת לתל אביב

אם אתם מגיעים לתחנה המרכזית מומלץ לקחת אוטובוס לים (קו 5) או לשוק הכרמל (יש שם תחנה גדולה והרבה אוטובוסים מגיעים)
אם אתם מגיעים לתחנת ארלוזרוב – אתם במרחק 20 דקות הליכה מכיכר המדינה.
אם אתם מגיעים ברכבת תוכלו לרדת בתחנת "השלום" וללכת 25 דקות על רחוב קפלן על מנת להגיע לדיזנגוף סנטר.

דרום תל אביב
דרום תל אביב של היום הוא השאריות של המרכז הסיטנאי הגדול של הארץ, כשהרחוב הבולט בו הוא רחוב יפו (דרך אילת). למצוא בגדים זולים ברחוב יפו זה כמו למצוא כסף בבנק. זה נימצא בכל מקום אבל אף אחד לא ישים לכם את זה על מגש ותצטרכו קצת לפשפש.
ניתן להגיע לרחוב יפו בקלות מהצומת המדוברת. הולכים מהצומת לאורך רחוב אלנבי בכיוון ההפוך מהים כ – 25 דקות ונפגשים עם רחוב יפו המאונך לאלנבי. אם תפנו ימינה תיכנסו לרחוב יפו ואם תמשיכו מעט ישר תמצאו מתחם יפה של אופנת גברים (אופנת סגל, ורסצ'ה, בוגארט) ואת שוק התבלינים של לוינסקי. במרחק של עוד הליכה קצרה (אני מצטער) תמצאו מספר חנויות עודפים טובות מאוד. איך מגיעים אליהם ואיפה הם נמצאות כבר נכתב כאן באתר וזה בדף עודפים.