נייק

המידע על נייק כולל:

חברת נייק

נייק נוסדה על ידי שניים – פיל נייט (מרצה לחשבונאות וחובב ריצה) וביל בוורמן (מאמן ריצה באוניברסיטת אורגון). הם יסדו אותו בשנת 1964 תחת השם "Blue Ribbon Sports" (ספורט הרצועה הכחולה).
 

רוצים לראות איך נראית חנות נייק בניו יורק? לחצו כאן

בשנות השבעים
 העובד הראשון של החברה חולם על האלה היונית Nike וכך ניתן לה השם ואילו גרפיקיאית מעצבת את סמל הסווטש תמורת 35$.
 
בשנות השבעים נייק מפתחת נעליים חדשות ועושה את דרכה במעלה המכירות ומקדמת את עצמה באמצעות ספורטאים הלובשים את מוצריה. בסיומן נייקי מגיעה לג'ון מקנרו
 
בשנות השמונים נייק מפתחת את נייק אייר – דגם שנתן דחיפה גדולה לחברה. הן בגלל הרעיון והן בגלל היכולת להמחיש אותו ללקוח בעזרת חלון שקוף שדרכו ניתן לראות את הפלא של "ללכת על אוויר."
 
חברות כמו אדידס ופומה אשר נוסדו התחילת המאה ה – 20 היו צריכות לעשות שינויים ולהתאים את עצמן לשיטות שיווק וייצור חדשות המתאימות לעידן הגלובלי, שניהן היו במשבר בשנות ה -80-90. נייק נוסדה לתוך העולם המודרני, ולא הייתה צריכה להסתגל אליו, בהרבה מובנים נייק המציאה דרך עיסקית חדשה. תזמון כניסתה לעולם הספורט היה מושלם ויחד עם האהבה והכישרון של מייסדיה היא הפכה לחברת הספורט בעלת מחזור המכירות הגבוה בעולם.
למשל נייק אייר ג'ורדן – נעל שהיא מהפכה אמיתית בשיווק וסגרה את הסיפור על מי מוביל את עולם הספורט. זוהיא סידרת הנעליים הראשונה על שם שחקן, שלא היה אז עדיין הטוב בעולם אלא המלהיב בעולם. נייק אייר ג'ורדן.
 

מייסדי נייק

 
  • בוורמן נפטר בשיבה טובה בשנת 1999.
  • נייט מנהל ופעיל בחברה עד היום.

הכנסות נייק

  •  לנייק (Nike) מחזור של כ – 15 מילארד דולר בשנה. ההנעלה היא בעלת נתח של 50%+ ואילו את שאר המחזור מספקת ההלבשה.
  • רווח נטו של כ – 1.5 מילארד דולר בשנה.
  • כ- 30,000 עובדים ומכירה של 200 מיליון זוגות נעליים בשנה, חצי מיליון ביום.

 נייק ישראל

המשרדים של נייק בישראל נמצאים ברחוב שנקר 9 איזור התעשייה הרצליה פיתוח. 
חנות הדגל מוגדרת כחנות הנמצאת בדזינגוף סנטר, חנות בת שתי קומות. אני באופן אישי ממליץ לא פחות על החנות הצמודה למשרדי החברה ברחוב שנקר (טלפון 099578777) שהיא מגוונת לא פחות. נייק ישראל פועלת באמצעות זכיינים שונים ומפעילה כ-20 חנויות קונספט.
עוד באתר
  • נעלי נייק– מידע על סוגים של נעלי נייק – נעלי ריצה, נעלי כדורגל, נייק אייר ג'ורדן, נייק שוקס, נייק אייר ונייק אייר פורס וואן. ללא תמונות.
  • נעלי ספורט – מידע על נעלי ספורט של חברות נוספות.
  • חנויות ספורט – מידע על חנויות בכל הארץ.

הפוסט הזה שייך לקטגוריות: ספורט

Comments are closed.