תצפית על ניו יורק, באיזו תצפית כדאי לכם לבחור?

תצפית על ניו יורק היא חובה למבקרים בעיר. וניו יורק מציעה שלוש נקודות תצפית:

  1. תצפית ממרכז רוקפלר – טופ אוף דה רוק.
  2. תצפית מהאמפייר סטייט בילדינג.
  3. תצפית מבניין הסחר העולמי.

אני ביקרתי בשתי הראשונות. ואילו את השלישית ראיתי בתמונות ואני מכיר את המקום היטב.

התצפית המועדפת עליי, ולא רק עליי, היא התצפית מטופ אוף דה רוק. התשובה היא די חד משמעית, כאשר לאחריה מגיעה התצפית מהאמפייר סטייט בילדינג ובסוף בניין הסחר העולמי.

למה?

התצפית מטופ אוף דה רוק תיתן לכם נוף טוב אל שתיים מהאטרקציות הגדולות של ניו יורק – סנטרל פארק והאמפייר סטייט בילדינג. לעומת בניין האמפייר סטייט בילדינג שייתן לכם נוף נוף טוב על גורדי השחקים של מידטאון מנהטן.

יתרון נוסף של טופ אוף דה רוק  על האמפייר סטייט בילדינג הוא שהתהליך בטופ אוף דה רוק הוא יותר מהיר. בטופ אוף דה רוק קונים כרטיס ועולים במעלית למעלה. באמפייר סטייט אתם עולים בשתי מעליות  – שלכל אחת זמן המתנה.

בשתי התצפיות הללו קומת התצפית (קומה 82) היא קומה פתוחה, כלומר נושבת בה רוח, וזה יתרון חשוב – הרוח היא חלק מתחושת הטובה של הגבהים. התצפית בבניין הסחר העולמי (קומה 101) היא תצפית סגורה ללא רוח.

התצפית בבניין הסחר העולמי נותנת נוף טוב אל פסל החירות, גשר ברוקלין ותוכלו לראות גם את מנהטן פרוסה לפניכם – אבל החלק המעניין (מידטאון) יהיה מרוחק ממכם.

האם יש הבדל במחירים בין התצפיות?

המחיר בכולם הוא 30$-32$.

האמפייר סטייט בילדינג מאפשר במחיר הזה להיכנס פעמיים באותו יום: פעם בשעות היום ופעם בשעות הלילה.

מה השעה הטובה ביותר להגיע אל התצפית

באופן כללי בצילום השעה הטובה היא מה שנקרה שעת הזהב – שזה ה- 30 דקות שלאחר הזריחה ו- 30-60 דקות לפני השקיעה. בשעות האלו הנוף יפה ומשדרג משמעותית את הנוף.

לכן לטופ אופ דה רוק כדאי לתכנן את הזמן כך שתהיו למעלה בשעה שבה אמורה להיות השקיעה – שזה אמור להשאיר לכם 60 דקות של אור. הנוף שתקבלו יהיה טוב בשני הכיוונים.

לאמפייר סטייט בילדינג זה קצת יותר בעייתי כי בזמן הזה תקבלו נוף טוב של הבניינים במידטאון אבל כאשר תסתכלו לכיוון דאונטאון מנהטן השמש תהיה בעיניים והיא יכולה להרוס לכם חלק מהתמונות. התמונות ישתפרו כאשר השמש תיחלש ותשקע.
לסיכום – גם באמפייר סטייט בילדינג הייתי דואג בנקודת התצפית (אחרי כל התורים) שעה לפני החושך.

בבניין הסחר העולמי לא הייתי ולכן ההמלצות פחות מדויקות. מה שכן אני יכול להגיד לכם מה בוודאי לא הייתי עושה. לא הייתי מגיע לתצפית על הבוקר (8:00) בגלל שהשמש תהיה מעל גשר ברוקלין וזו נקודת התצפית החשובה.

יום מעונן או לא?

כאשר השמיים מעוננים מאוד הראות משמעותית פחות טובה. אבל אם יש עננים פזורים פה ושם בשמיים (מצב נדיר בניו יורק) זה משדרג את צילומי השקיעה ביחס ליום ללא עננים כלל.

בתצפית באמפייר סטייט בילדינג יש אפשרות לעלות גם לקומה ה- 102. כדאי?

לא. התצפית בקומה ה- 102 היא חדר קטן וסגור שלא משדרג משמעותית את הנוף. רואים יותר טוב את הסנטרל פארק אבל לא בצורה נקייה.

למה אין כאן תמונות?

כדי שמי שרוצה לחוות את המראות בפעם הראשונה בניו יורק יוכל לעשות זאת.

מי שכן רוצה לראות יכול:

דפים נוספים על ניו יורק: