שעוני אומגה

אומגה (OMEGA) היא חברת שעונים שווצרית הנמצאת בבעלות של קבוצת סווטש.
 
שעוני אומגה החלה את דרכה בשנת 1848 כאשר צעיר שווצרי צעיר שווצרי בשם לואיס ברדנט מתחיל לייצר בביתו שעונים, והולך לו.
הוא מוכר שעונים במדינות אירופאיות שונות, הוא נפטר בשנת 1879  ושני בניו ממשיכים אותו. הוא מתרחבים מהר, קונים את הבניין שבו הם מייצרים את השעונים ומספיקים למכור כ – 200,000 שעונים ולהעסיק כ – 600 עובדים עד שנת 1903. השנה שבה גם הם עוזבים את עולמנו.
 
ארבעת בניהם ממשיכים אותם אומגה מתפתחת וקובעת ציוני דרך בהיבטים הקשורים לרמת דיוק וסוגי שעונים (שעונים עמידים לזעזועים, שעונים לאופנועים, ומדידת זמנים מדוייקים במשחקים האולפים). כמו כן שינויים כלכליים ועולמיים משפיעים על הקבוצה, בשנות ה- 30 אומגה ושעוני טיסו (TISSOT) מתאחדות ולאחר מיכן שניהן נמצאות תחת קבוצת סווטש, שהיא היצרנית השעונים המרכזית בעולם (כוללת בנוסף את ראדו, טיפאני, מידו וחברות נוספות).
 

אומגה

 האסטרונאוטים האמריקנים ענדו שעון אומגה בזמן הליכתם על הירח בשנת 1969. מאז ועד היום האוסטרונאטים ממשיכים לצאת לחלל עם שעוני אומגה. סדרת השעונים המתאימה לטיול מסוג זה היא Speedmaster.
 
לשעוני אומגה "מערכת יחסים קרובה" עם המשחקים האוליפיים ואירועי ספורט בכלל. במרבית מהמשחקים האולפיים לאומגה היה ייצוג כשעון מדידה וכשעון ייצוגי.
 
סלברטאים עם אומגה – מייקל שומכר, סידני קרופרד, מייקל פלפס, איאן טרופ, ניקול קידמן ואחרים. אומגה היא השעון הרשמי של גיימס בונד מאז שנות התשעים 
 לאתר הרשמי באנגלית של שעוני אומגה

הפוסט הזה שייך לקטגוריות: מותגי תכשיטים ושעונים

Comments are closed.