פיצה גורו

מצד ימין שלכם נמצא מדריך הפיצות הטוב בישראל.

תמיד אהבתי פיצות והסתקרנתי מה הופך מוצר כל כך פשוט, בצק עם גבינה עליו לטוב או פחות טוב, ובמיוחד סיקרן אותי מה הסוד של האיטלקים?

את הסקרנות הזו שמתי בפינה, עד שבעקבות טעות בפיצרייה שהגעתי אליה החלטתי לצאת למסע בפיצריות בישראל. מסע שעבר בכ- 300 פיצריות ושההמלצות שלו נמצאות מימינכם.

טיפים לבחירת פיצה:

הגבינה

גבינה לעומת תחליפי גבינה – תחליפי גבינה הם שומנים מוקשים, כגון שומן טראנס מדובר בחומרים שלא מומלץ לצרוך מהם בכמות גדולה. רבות מהפיצריות משלבות תחליפי גבינה באחוז משתנה בגבינה.

כיצד תזהו תחליפי גבינה ?

טעם – אם אתם נוגסים בפיצה ומרגישים שאתם אוכלים שמן, לא גבינה שומנית, אלא ממש מרגישים בנוזל השומני בפה אז מדובר בריכוז גבוה של תחליפי גבינה.

מראה- גבינה כשהיא עדיין חמימה אמורה להימתח כאשר מושכים אותה, לעומת זאת שומן צמחי נקרע כאשר מושכים אותו. משכו את הגבינה וראו מה יש לכם.

כמו כן תחליפי גבינה קרים נראים כגושים עם גבולות ברורים על הפיצה, לעומת גבינה גבינה שבה הגבולות פחות ברורים.

רוטב

גבינה טובה יקרה אבל מבחינה טכנית קל לשים אותה על הפיצה, לעומת זאת רוטב טוב זה כבר יותר מורכב. ברוטב טוב אתם אמורים להרגיש את טעם העגבניה. לאחר שהרגשתם את טעם העגבניה ניתן להרגיש טעמים אחרים של אורגנו, בזיליקום, תבלינים. אם לא הרגשתם את טעם העגבניה מדובר ברוטב שאיכותו נמוכה יותר. אם טעם הרוטב חזק מידי הוא "בולע" טעמי הפיצה האחרים ובעיניי זו פיצה באיכות נמוכה.

בצק

הכנת בצק טוב לפיצה דורשת זמן וקמח טוב. בצק עבה לרוב ישמור על חום הפיצה כאשר אתם מזמינים אותה במשלוח. בצק דק אפוי לרוב טוב יותר ונותן רקע לטעמים אחרים.

בצק קריספי טעים כשהוא חם, כשהוא מתקרר הבצק מתקשה והופך ללא נעים ללעיסה.

בדף פיצה איטלקית אני מרחיב על איכויות ותפקיד המרכיבים השונים בפיצה.

פיצות שאהבתי במיוחד:

ירושלים – מסעדת איטליאנו, מקום עם אווירה של דיינר איטלקי ופיצה טעימה.

נתניה  – פיצה לה ורנדה, פשוט מצויינת.

הרצליה – גרליק פיצה, פיצה דקיקה בטעם מצויין ומקום קטן וחביב לשבת בו.

באר שבע – פיצה גוטה – פיצה "רגילה" שנותנת תמורה מצויינת למחיר. בלה פיצה מסעדת פיצה שנותנת לכם יותר במחיר של פיצה משפחתית רגילה.

חיפה – פיצה פומודורו ופיצה פסטו – שתי מסעדות הנותנות פיצה איטלקית טובה ובמחיר טוב. הראשונה באווירה יותר קלילה והשנייה באווירה מחוייטת.

ראשון לציון – פיצה הכריש, יזם צעיר שנותן לכם פיצה העשויה בתנור לבנים ומוגשת צמוד לחוף. פיצה – בר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *